Meie igapäevane töö TFS Solutions’is hõlmab pidevat dokumentatsiooni koostamist ja koolitusi. Kuid on üks eriline sündmus, mis annab meile võimaluse pöörata tähelepanu ka meie enda vaimsele ja füüsilisele tervisele: päästeameti kutsemeisterlikkuse võistlus Eliitkomando. See on aeg, mil me saame hetkeks tööst puhata ja keskenduda spordile, mis on sügavalt juurdunud meie ameti DNA-sse.

Eliitkomando võistlus on iga-aastane üritus, kus igast neljast keskusest saadetakse välja kolm meeskonda, et võtta mõõtu ja püüelda ihaldatud eliitkomando tiitli nimel. Meie, TFS Solutionsi meeskond, olime uhked osaledes selles võistluses Keila komando koosseisus, mille liikmetest kolm olid meie enda töötajad.

Võistluse päev on täis põnevust ja adrenaliini. Päästjatel tuleb sooritada erinevaid harjutusi, kus olulisel kohal on nii aeg kui ka täpsus. Need harjutused nõuavad mitte ainult füüsilist jõudu ja vastupidavust, vaid ka strateegilist mõtlemist ja meeskonnatööd. Enne võistlust on teada mõned ülesannete detailid, mis võimaldavad meeskondadel harjutada ja valmistuda. Kuid tõeline proovikivi on ettearvamatud üllatused, mis võistlusel ette tulevad.

Näiteks sel korral, tulekahjuharjutuse ajal, sai meie meeskond teada, et hoones on veel üks kannatanu. See tähendas, et me pidime kiiresti kohanema uue olukorraga, kasutades redelit kannatanu päästmiseks või tuues ta läbi suitsu värske õhu kätte, kasutades päästekapuutsi. See ülesanne testis meie valmisolekut, koostööd ja võimet tegutseda ootamatutes olukordades.

Kui võistluspäev lõppes, olid tulemused märkimisväärsed. Meie Keila meeskond saavutas auväärse esikoha, mis oli oluline saavutus. kuna see tähistas Keila päästekomando jaoks ajaloo esimest Eliitkomando võitu. Järgnesid Nõmme ja Tartu komandode meeskonnad, kes vääriliselt kindlustasid endale teise ja kolmanda koha.

Tuletõrjesport on palju enamat kui lihtsalt füüsiline treening. See on võimalus arendada ja demonstreerida neid oskusi ja omadusi, mis on hädavajalikud meie igapäevatöös: vastupidavus, kiirus, paindlikkus ja meeskonnatöö. Need võistlused annavad meile võimaluse mitte ainult end proovile panna, vaid ka tähistada ja austada seda olulist tööd, mida me igapäevaselt teeme.

Kuigi Eliitkomando võistlus on konkurents, on see ka meenutus meile kõigile, et meie töö südames on meeskonnatöö, vastupidavus ja pühendumus. See on meeldetuletus sellest, miks me seda tööd teeme ja milliseid väärtusi me hindame. Ja mis kõige tähtsam, see on võimalus tugevdada sidemeid oma kolleegidega ja tunda uhkust selle üle, mida me koos saavutame.Vaata ka neid